Telif Hakkından Sonra The Walking Dead İzleme Yolları

the walking dead telif hakkı

En çok izlenen diziler arasında birinciliğe oynayan dizi The Walking Dead telif hakları nedeniyle dizi izleme sitelerinden kaldırıldı. Bu yazımda The Walking Dead izlemeniz için yapmanız gerekenleri anlattım.

Kaldırma girişimi 7. sezonun başlamasıyla birlikte başladı ve 24 Ekim 2016 tarihi itibari ile tüm sitelerden eski bölümler dahil olmak üzere kaldırıldı. Halihazırda ülkemizde FX kanalında ve Turkcell TV üzerinden yayınlanan dizi netflix.com ve ororo.tv üzerinden de izlenebilir durumda bulunuyor.

Telif hakkı ihlali gerekçesiyle kaldırılan bölümlerin yanısıra diziye ait altyazılar da kaldırılmış durumda. Fakat opensubtitles.org ve subscene.com adresinde altyazılar hâlâ mevcut durumda.

The Walking Dead’i Nasıl İzlerim?

Tüm bu yasaklara rağmen diziyi internet üzerinden izleyebilmeniz mümkün. Bunu yapmak için çeşitli sitelerde bulunan torrent dosyalarını indirmeniz gerekiyor. Dizi indikten sonra altyazı için yukarıda belirttiğim siteleri ziyaret edebilirsiniz. Dizinin torrent dosyalarına ulaşmak için de google.com.tr’ye girip dizinin adını, izlemek istediğiniz bölümü season 7 episode 1 şeklinde yazıp yanına torrent ibaresini eklemeniz gerekiyor. Ardından torrent dosyasını bulup diziyi indirebilirsiniz. Torrent dosyalarını açmak için de bir torrent istemci programı yüklemeniz gerekiyor. Bunu da yine google.com.tr’den bulabilirsiniz.

Sevebilirsin...

Görüşleriniz benim için değerlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading Facebook Comments ...
Loading Disqus Comments ...